Programowanie to sposób pisania kodu komputerowego, który ma za zadanie kierować działaniem maszyny lub programów. Do pisania takiego kodu używane są języki programowania.

Programowanie to czynność, która wymaga wiedzy z matematyki, nauk ścisłych i logiki. Wymaga też biegłości w praktykach inżynierii oprogramowania i językach programowania komputerowego.

Programowanie posiada mnóstwo różnych zastosowań w biznesie, edukacji, inżynierii i nauce, sztuce a także rozrywce, medycynie i opiece zdrowotnej.

Programowanie jest umiejętnością, która jest wyjątkowo pożądana oraz nie jest łatwa do nauczenia. Według Bureau of Labor Statistics oczekuje się, że do 2026 roku miejsca pracy powiązane z programowaniem urosną o 27%.

Jednakże łącznie z rozwojem technologii uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji istnieje mnóstwo nowych możliwości w branży oprogramowania, które to nie wymagają od nas umiejętności kodowania. Przykładowo sztuczną inteligencję istnieje możliwość wykorzystać do rozwiązywania złożonych trudności, takowych jak zautomatyzowanie połączeń kontrahentów lub generowanie wiadomości na serwisy www.

W sieci jest dostępnych mnóstwo darmowych zasobów, które mogą pomóc ludziom w nauce programowania. Blogi, podcasty oraz kanały YouTube to tylko niektóre przykłady zasobów, które mogą nauczyć Cię programowania.

Bardzo dobrym sposobem na naukę kodowania jest czytanie samouczków a także oglądanie filmów. Musisz również posiadać mentora, który poprowadzi cię przez te zasoby oraz odpowie na dręczące cię pytania.

Jeżeli chciałbyś nauczyć się języków programowania, jest kilka zasobów, które mogą Ci pomóc. Dobrym punktem wyjścia są darmowe szkolenia w internecie, jakie uczą kodowania. W internecie jest dostępnych niemało bezpłatnych materiałów dla początkujących, które potrafią nauczyć Cię kodować. Ty musisz jedynie wiedzieć, gdzie możesz je znaleźć.

Bez wątpienia deweloperzy są integralną częścią branży oprogramowania i mają mnóstwo do wniesienia, jeżeli chodzi o przyszłość oprogramowania. Przedstawiamy 5 niezwykłych przypadków użycia, które istnieje możliwość osiągnąć z ich pomocą.

Przypadek zastosowania 1: chatboty oparte na sztucznej inteligencji

Chatboty to jedna z najbardziej popularnych aplikacji w dzisiejszym świecie. Ułatwiają wielu z nas życie, udzielając błyskawicznych odpowiedzi na nasze pytania a także ułatwiając nasze relacje z innymi osobami. Jednak nie zawsze były one łatwe do zaprojektowania lub obsługi, ponieważ doświadczeni programiści nie mieli sposobności zbudowania bota, który to mógłby czerpać wiedzę z rozmowy bez obecności człowieka. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji te boty mogą teraz czerpać wiedzę z rozmów bez udziału człowieka a po pewnym czasie gwarantować lepsze odpowiedzi.

Use Case 2: Bot, który uczy się z Twojej skrzynki mailowej

Jeżeli otrzymałeś kiedyś maila od korporacji, istnieje niemałe prawdopodobieństwo, iż za jej wysłanie odpowiada bot. Jest to przykład zastosowania botów wykorzystujących sztuczną inteligencję, i które uczą się na podstawie komunikacji mailowej. Dzięki temu Twoi pracownicy nie będą musieli spędzać czasu na kontaktach z klientami oraz potrafią skupić się tylko na innych naglących zadaniach w spółce.

Wniosek: już dziś zacznij uczyć się programowania oraz odkryj swoje perspektywy pracy.

Przyszłość programowania nadeszła i będzie się tylko poprawiać. Wraz z rozwojem technologii AI wzrośnie zapotrzebowanie na programistów. Jednakże nadal istnieje wiele zawodów, które wymagają umiejętności kodowania. Zapotrzebowanie na twórców treści będzie także rosło, ponieważ technologia AI nadal się rozwija a także staje się coraz bardziej pożądana w miejscu pracy.

Podsumowując nasze rozważania, nie powinniśmy myśleć o programowaniu jako o karierze, jakiej trzeba unikać w dzisiejszych czasach, bo sądzą, iż nauczenie się kodowania jest dla nich nieosiągalne. Zamiast tego ludzie powinni zacząć uczyć się kodować już dziś a także odkryć przyszłe perspektywy pracy, jakie są na wyciągnięcie ręki w tej branży.

Źródło: softwarecave.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *