Patek Philippe jest jedną z najsłynniejszych szwajcarskich firm. Nazywa się go twórcą najbardziej wykwintnych a także najdroższych zegarków na całym świecie. Zagarek Patek Philippe zawiera w sobie luksus, najwyższej jakości rzemiosło a także również tradycję, która to też stanowi istotny fundament firmy. Poza tym zegarki tej firmy są świetną lokatą kapitału, bo ich cena jest wysoka. Firma Patek Philippe należy do niewielkiej grupy marek na świecie, jakie przez cały czas swojej działalności pozostają samodzielne.

Tą firmę już od ponad wieku posiada jedna rodzina.Prawie że wszystkie elementy budujące zegarek firmy Patek Philippe są samodzielnie oraz własnoręcznie produkowane cały czas przez tego samego producenta ze Szwajcarii. Te wszystkie kwestie sprawiają, że zegarki tej właśnie firmy stanowią niezwykle istotną pozycję w kolekcji miłośnika luksusowych zegarków. W bogatej ofercie produktów firmy Patek Philippe podziwiać możemy ponad dwieście różnorodnego rodzaju modeli luksusowych zegarków. Różnią się m.in. kolorami, funkcjami czy wzorami. Ich charakter możemy określić bardziej jako konserwatywny niżeli charakter innowacyjny a także fantazyjny. Jeżeli chodzi o materiał zrobienia bransolet a także kopert, w asortymencie dominuje różowe, białe, żółte złoto, jak również najdroższy kruszec, którym jest na pewno platyna. W pewnych przypadkach zdarza się, że konstruktorzy firmy Patek Philippe wykorzystują też stal szlachetną.

Do najbardziej znanych kolekcji firmy Patek Philippe zaliczamy Calatrava a ponadto Nautilus. Calatrava została dołączona do oferty w tysiąc dziewięćset trzydziestym drugim roku. Calatrava wyróżnia się prostoliniową, klasyczną formą, jaka inspirowana była stylem Bauhaus.Jej nazwa nawiązuje do krzyża liliowego. W średniowieczu krzyż ten wykorzystywany był przez zakon rycerski, który to wywodził się z Calatravy. Ten właśnie symbol służy również za logo marki Patek Philippe. Za każdym razem jest on grawerowany na koronce każdego zegarka Patek Philippe. Z kolei Nautilus wyróżnia się swoim dynamicznym a ponadto sportowym dizajnem. Tego rodzaju design stworzony został przez popularnego projektanta zegarków Géralda Genty. To właśnie ten człowiek zaprojektował taki klasyk, jak np. Audemars Piguet Royal Oak. Marka Patek Philippe jest czymś znacznie większym aniżeli wyłącznie ciekawym projektem i wyglądem. Marka pokazała własne talenty podczas prezentacji takich kolekcji, jak Complications, czy Grandes Complications. Odnajdujemy w nich zegarki z wieloma niezwykłymi elementami a także funkcjami takimi jak tourbillon, mechanizm bijący, wskaźnik faz księżyca, kalendarz wieczny, jak i funkcja światowego czasu.

Zegarki przedsiębiorstwa Patek Philippe cały okres ich funkcjonowania na światowym rynku, wliczane są do najbardziej kosztownych a ponadto do najlepszych na całym świecie. Z ciekawostek można dodać, że w roku 1933 firma ta ustanowiła rekord, w momencie kiedy skonstruowała i sprzedała bankierowi z Ameryki Henry’emu Gravesowi niezwykle skomplikowany jak na tamte czasy zegarek kieszonkowy, jaki posiadał aż 24 funkcje. Ten akurat egzemplarz został sprzedany w 1999 roku na dużej aukcji w Nowym Jorku za ogromną sumę, która wyniosła 11 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *