Niewątpliwe jest to, iż studiowanie na kierunku prawniczym jest niesłychanie ciężkie. W szczególności w kraju takim jak Polska, gdzie prawo podlega zmianom parę razy w ciągu roku. Prawnik, który w pewnej dziedzinie prawa ma być specjalistą musi znać wręcz wszystkie przepisy na pamięć. Po ukończeniu studiów prawniczych, każdy student jest zobowiązany uzyskać aplikacje i doświadczenie. Zastanawiasz się czasami nad hierarchią w świecie prawa?

Nie każdy prawnik rozwiąże Twój problem. W świecie prawniczym istnieje pewna hierarchia, którą każdy powinien znać. Zatem ją przedstawmy! Prawnikiem jest zostaje taka osoba, która ukończyła studia, uzyskała aplikacje, dobrze zaliczyła test oraz została wpisana do odpowiedniego rejestru zawodowego. Do osób, które mogą używać tytułu prawnika należą: – radca prawny (świadczy usługi prawne dla przedsiębiorców, osób prywatnych przez przygotowywanie różnego typu umów, przygotowuje za klienta pisma procesowe, odpowiada na różne pisma urzędowe a także sądowe, odpowiada za niezbędną dokumentacje, itd.), – adwokaci (są reprezentantami interesów swoich własnych petentów w sądzie i w urzędach), – notariusz jest odpowiedzialny za spisywanie umów spółek prawa handlowego, testamentów, sporządza akty notarialne zakupu domów i mieszkań, akty notarialne przekazywania darowizn, itd, -prokurator, -sędzia.

Właściwie każdy profesjonalny prawnik ma inne uprawnienia. W zależności od problemu, nawet jeśli udamy się do najbliższej kancelarii w okolicy, na pewno każdy z wcześniej wymienionych prawników pomoże rozwiązać nam nasz problem lub wyśle nas do właściwej jednostki.

Źródło: prawnik Kępno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *