Uzależnienie od alkoholu jest jednym z najpoważniejszych kłopotów społecznych w Polsce. Niestety walka z tym uzależnieniem jest bardzo ciężka i właśnie dlatego tylko niektórym ludziom udaje się z niej wyjść. Dobrym na walkę z uzależnieniem jest wszywka alkoholowa, inaczej lek, który jest do kupienia w tabletkach przeznaczonych do podskórnej implantacji.

Proces leczenia uzależnienia od alkoholu powinien odbywać się na paru płaszczyznach, zaś wszywka jest perfekcyjnym środkiem pomocniczym. Powinniśmy pamiętać, iż można stosować wszywkę jedynie pod nadzorem lekarza. Samodzielne stosowanie preparatu może stwarzać niebezpieczeństwo dla życia lub stanu zdrowia pacjenta i z tego też powodu lek jest jedynie sprzedawany za okazaniem recepty. Działanie wszywki alkoholowej polega na tym, iż zostaje uwolniona specjalna substancja, jaka zakłóca prawidłowy metabolizm alkoholu a do tego powoduje, iż zaraz po zażyciu napojów zawierających alkohol odczuwa się nieprzyjemny dyskomfort. To właśnie dlatego wielu ludzi po prostu zaprzestaje picia, ponieważ skutki spożycia są na tyle nieprzyjemne, że nie chcą już po niego sięgać. Jest to prawdę mówiąc trochę terapia szokowa, niemniej jednak bardzo skuteczna, z tego powodu cały czas się ją wykorzystuje. Należy natomiast mieć na względzie, że skuteczność wszywki zależy od pozostałych elementów, które używa się w terapii.

Implant wszywkowy wszczepiany jest pod skórę, zaś samo działanie utrzymuje się kilka miesięcy. W tym okresie substancja czynna uwalniana jest do organizmu a także blokuje metabolizm alkoholu. To powoduje, iż po spożyciu alkoholu odkłada się aldehyd octowy, który to nie przekształca się w kwas octowy. To z tego powodu osoba uzależniona może odczuwać nudności, wymioty, a także uczucie kołatania serca. Picie alkoholu z wszywką alkoholową jest ryzykowne dla naszego stanu zdrowia, dlatego właśnie dobrze jest tego unikać. Mimo to znane są nam sytuacje osób, które przepiły wszywkę. Inne popularne symptomy to niedociśnienie, i nagłe zaczerwienienie twarzy jak i uczucie gorąca. Jeżeli objawy te nie ustąpią samoistnie po paru godzinach to powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Bardzo pomocne mogą okazać się być także zimne okłady, lecz w wyżej opisanej sytuacji nie można zwlekać z nawiązaniem kontaktu z lekarzem.

Powinno się wziąć pod uwagę fakt, iż nie jest to jedyny i niezawodny sposób, lecz niekiedy może być skuteczny. Przede wszystkim jednak jest to 1 ze składników terapii osób uzależnionych od alkoholu. Osoba, która sięgnie po alkohol doświadcza szeregu bardzo nieprzyjemnych objawów, które to skutecznie odpychają osobę uzależnioną od substancji alkoholowej. Wypracowanie niechęci do alkoholu jest kluczowym celem wszywki alkoholowej. Leczenie alkoholizmu Lublin posiada formę jałowej pigułki, która jest wszczepiana pod skórę przez doktora.

W trakcie zabiegu umieszczane jest pod skórą od ośmiu do dziesięciu pigułek. Następne wszywki można wszczepić po ośmiu miesiącach. Kluczową substancją tych tabletek jest disulfiram, który jest również dostępny w tabletkach doustnych. Takie pigułki z kolei zażywa się raz na dobę. Zanim odkryto disulfiram nie istniały skuteczne metody terapii farmakologicznej, a jedyną działającą alternatywą były barbiturany a ponadto opium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *