Czasy gdy w książce telefonicznej znaleźć mogłeś wszelkie numery telefonów już dawno odeszły w zapomnienie. Jeszcze kilkanaście lat temu, w czasach kiedy sekretarka telefoniczna należała do najbardziej ekskluzywnych osiągnięć technologii telefonicznej, zdecydowana większość ludzi, jeżeli w danej chwili danym momencie nie była przy telefonie oraz nie odebrała telefonu, zazwyczaj po prostu nie miała pojęcia, że takie połączenie w ogóle było. Tamta technika najzwyczajniej w świecie nie pozwalała nam na sprawdzenie kto do nas próbował się dodzwonić, a nawet nie pozostawiała częstokroć informacji o próbie nawiązania z nami kontaktu. Poniekąd nasza nieświadomość miała swoje pozytywne strony, a osoby nie byli, aż tak przywiązani do telefonu.

Dzisiaj smartphone to istotny atrybut wielu z nas, bez jakiego nie potrafimy sobie wyobrazić nawet wyjścia z naszego domu. To nasz współczesny walkman, przenośny telewizor i skondensowana w jednym tomie encyklopedia PWN. W większości kwestii, ten niczym nieograniczony dostęp do wiedzy z każdej dziedziny i ciekawych informacji, przynosi same korzyści, jednak uzależnienie od telefonu, w XXI wieku uważane jest także za bardzo groźną. Nieustające zerkanie na niewielkich rozmiarów ekran komórki negatywnie wpływa na nasz wzrok, a ciągle zgarbiona nasza sylwetka, z barkami pochylonym do przodu,niszcząco oddziałuje nie tylko i wyłącznie na kręgosłup, lecz także na cały aparat ruchowy. Także sprawy, z jakimi kontaktujemy się z innymi przez komórkę, stają się bardziej nieistotne dlatego nie potrzeba nam już specjalnej okazji czy długiej rozłąki, ażeby porozmawiać z kimś przez telefon. Z uwagi na kilkukrotnie niższe koszty połączeń, aniżeli parę lat wcześniej, bardzo chętnie utrzymujemy kontakty z tymi osobami, na których nam bardzo zależy. Długość czasu spędzanego na linii telefonicznej znacznie się wydłużyła oraz ilość połączeń, które przychodzą na swój prywatny numer, także znacznie wzrosła. Technika pozwala nam już jednakże w bardzo wielu przypadkach wyszukać, kto chciał się z nami skontaktować. Strony www jak nieznany-numer.pl, ktoto.info, ktodzwonił.com.pl czy też infonumer.pl, pozwalają wpisać interesujący nas numer, ażeby poznać doświadczenia innych użytkowników strony z danym numerem, oraz ocenić go jako bezpieczny lub nie.

Także zagraniczne numery szybko zweryfikujemy, np przez portal Google, gdzie po wpisaniu „who call me” lub „kto dzwonił numer brytyjski” lub numer zagraniczny, otrzymany odpowiedź z zagranicznych serwisów , które zajmują się weryfikacją numerów smartfonów. Podane wyżej strony są bardzo dużym uproszczeniem oraz bardzo często pozwalają na zmniejszenie niebezpieczeństwa, jakie odebranie niewiadomego numeru, może spowodować. Najczęściej dotyczy to starszych osób, które narażone są na telefony mające na celu wyłudzenie danych albo wykorzystania ich w celach majątkowych.

Sprawdzenie niewiadomego nam numeru to również doskonałe rozwiązanie, by dowiedzieć się czy ktoś nie próbuje nas naciągnąć w chwili kiedy już oddzwonimy. Spora ilość naciągaczy funkcjonuje w ten sposób, że w momencie gdy oddzwonimy na nieznany nam numer, wszystkie środki z naszego konta telefonicznego są ściągane. Co jednak najgorsze może to w najgorszym przypadku doprowadzić do ogołocenia naszego konta w banku. Weryfikujmy numery, jakie do nas dzwonią, a sprawi to, że nasze finanse bez wątpienia będą bezpieczne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *