Wszelkie dokumenty to bardzo ważne rzeczy, które trzeba należycie przechowywać. Powinny mieć swoje miejsce, jeśli trzymamy je u siebie w mieszkaniu. Dobrym wyjściem jest metalowa szafa na dokumenty. Tego typu szafy metalowe są efektywne a ponadto nadają estetykę w pomieszczeniu.

 

Jeżeli jesteśmy zmuszeni nasze dokumenty przetrzymywać w mieszkaniu, to będzie wam zależeć na tym, by właśnie się nie wyróżniała taka szafka z pomieszczenia. Natomiast jeśli pracujemy w biurze a nie w domu to wówczas rozwiązaniem na nasze dokumenty, jest specjalna szafa na akta. Niezależnie od tego, czy przechowujemy dokumenty w mieszkaniu, czy też w w naszym biurze ważną sprawą jest, żeby je ochronić przed różnymi czynnikami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi. Powinniśmy również wtrącić, iż tego typu szafki na akta są najlepszą pomocą w organizacji pracy. Nie jesteśmy zmuszeni tracić naszego czasu na szukanie papierów po różnych miejscach, lecz posiadamy w konkretnej szafce cały plik potrzebnych nam dokumentów. Klasyczny typ tego rodzaju szafki posiada, aż 4 półki, ale bez problemu można zamówić tego typu szafy większych rozmiarów. Dodatkowo szafka na akta ma możliwość domontowania wysuwanych półek albo szuflad.

 

Taka szafka jest bardzo elastycznym przedmiotem, jeżeli mówimy o funkcjonalności. Można dokręcać je do siebie, i wtedy zwiększamy objętość na składowanie ważnych dokumentów… szafa metalowa na dokumenty mogą stać na podłodze, ale również istnieje możliwość zawiesić je na ścianie. Wszystko zależy od tego, w którym miejscu zamierzamy je ustawić, Należy takie szafy umiejscowić w taki sposób, abyśmy mieli swobodę w zaglądaniu do dokumentów. Zaletą takich szaf, jest również, to, że mogą być ognioodporne i wodoodporne. Zazwyczaj takie rodzaje metalowych szaf sprawdzają się w bankach lub biurach prawniczych. Nie ma jednak zakazu trzymania tego rodzaju szafki w naszym prywatnym mieszkaniu, także, jeśli chcielibyśmy ochronić nasze dokumenty, przed ewentualnym pożarem, to możemy tą szafę u siebie również ulokować. Na ogół wymienia się 4 typy metalowych szaf na akta.

 

Pierwszym modelem jest klasa A typ 1, do tej kategorii zaliczamy szafki ze stalowej blachy, na akta w każdym biurze, drzwi otwierane 90 stopni. Te szafy mogą posiadać zamek szyfrowy lub elektroniczny. Typ 2 to bardzo często szafki, które są w kancelarii, czy urzędach. Charakteryzuje je to, że mają znacznie grubsze ściany aniżeli w zwykłych szafach. Typ 3 to głównie szafki na ściśle tajne dokumenty. To dwupłaszczowe szafy. Szafa z grupy trzeciej ma zamek szyfrowany mechaniczny, dodatkowo tego rodzaju szafa chroniona jest przed prześwietleniem. Typ 4 takich szaf to szafy pancerne metalowe. Ta szafa ma wewnętrzne skrytki, dodatkowe zamki. Posiada też wszystkie zabezpieczenia z typów trzy. Tak więc wybór jest ogromny, trzeba tylko pomyśleć jaki typ szafy metalowej jest nam potrzebny. Ceny takowych szaf wahają się od 400 zł do 2500 tysiące.

 

Wszystko zależy od tego, jaki model szaf metalowych wybierzemy a ponadto jaka jej wielkość jest nam potrzebna. Podczas tworzenia projektu biura najlepiej jest na początku wygospodarować miejsce na tego typu meble.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *