Zbliża się gorący okres wakacji, dni coraz dłuższe a także cieplejsze. A co za tym idzie coraz więcej czasu wolnego. Zdecydowana większość z nas stara się planować swójurlop oraz myśli, gdzie może pojechać a także coś zwiedzić. Niektórzy wybierają standardowy środek lokomocji, tzn samochód, a inni samolot albo bus. Z pewnością każda forma transportu ma pewne wady a także zalety zaczynając od cen paliwa, zaś kończąc na opłatach za bilety.

 

Przeważnie wybieramy znane kierunki letnich wakacji, takie jak Grecja, Hiszpania, Chorwacja i Włochy. Piękne plaże, intrygująca kultura a także zabytki, ciepli ludzie czy też pogoda. Jednak nie każdy chce wyjeżdżać na urlop daleko od miejsca zamieszkania. Niektórzy wolą urlop nad Bałtykiem, nad pobliskimi jeziorami czy w górach. Prawdopodobnie koszty wakacji od razu są mniejsze, ale nie zawsze idzie to w parze z gorszym standardem. Często jest wręcz na odwrót. Wystarczy dokładnie poszperać!

 

Jeżeli kochamy podróżować po naszym kraju to niezwykle interesującym kierunkiem wycieczki jest województwo śląskie. Najbardziej popularnym miastem na śląsku, są z pewnością Katowice. Bardzo łatwo tutaj dojechać autem lub dolecieć samolotem, ale działa tutaj też wynajem busów Śląsk. Znakiem Katowic jest spodek, najbardziej rozpoznawalny obiekt w województwie śląskim, jeżeli nie w całej Polsce. Otwarcie konstrukcji odbyło się w 1971 roku. Od tamtej chwili, co roku gości miliony ludzi. Organizowane są wszelakiego typu eventy sportowe, e-sportowe, spotkania biznesowe czy koncerty.

 

Warto pamiętać, iż to właśnie w spodku miały miejsce koncerty takich ludzi jak: Pearl Jam, Deep Purple, Green Day, Jean Michael Jarre, Mike Oldfield, Procol Harum. Zaś w dwa tysiące siedemnastym r. w Spodku została zorganizowana największa impreza e-sportowa Intel Extreme Masters(IEM), która osiągnęła rekordową frekwencję 173 tysięcy widzów. Jeżeli jesteśmy już w zaskakujących Katowicach to nie można nie wspomnieć o rynku. To 1 z głównych placów Śródmieścia Katowic. Wszystkie zabudowania przy rynku były budowane od połowy dziewiętnastego wieku. W latach PRL część zabytkowych kamienic zburzono, aby mogły powstać na ich miejscu przyszłościowe budynki usługowe. Obecnie także zobaczymy tutaj mnóstwo ławek, żeby usiąść i odpocząć jak i fontannę, która buduje bajkową atmosferę. Należy jeszcze zwrócić naszą uwagę na Katedrę Chrystusa Króla. To budowla z pierwszej połowy dwudziestego wieku wieku. Największa polska katedra, choć w planach katedra miała mieć trochę wyższą wieżę, ale na to nie zgodziły się ówczesne władze. Na dzień obecny katedra znajduje się przy ulicy Wita Stwosza.

 

Interesującym miastem na Śląsku jest też Bytom. Miasto położone jest między Chorzowem a Tarnowskimi Górami. Co interesujące Bytom, ma 2 rynki, a nie jak to zwykle bywa w miastach jedynie jeden. To najstarsza atrakcja dla turystów. W Bytomiu jest również Park Miejski, która zachwyca odwiedzających swoim ślicznym krajobrazem. Ten park został założony na początku XIV wieku, a mówiąc dokładniej w 1840 roku. Park dzisiaj zajmuje powierzchnię 43 hektarów i jest dużą atrakcją dla wielu zwiedzających.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *