Wybór miejsca, gdzie będziemy mieszkać, jest jest z pewnością jedną z najważniejszych decyzji, jakie będziemy musieli podjąć. Czasy w których żyjemy się zmieniły i nie jest to jeden wybór do końca życia, jeśli coś nam się nie do końca spodoba, zawsze możemy zastanowić się nad przeprowadzką, zdarza się, że jest ona niestety bardziej kłopotliwa aniżeli 1szy zakup, zwłaszcza jeśli nieruchomość obciążona jest hipoteką. Dlatego też kupienie lokalu mieszkalnego czy jednorodzinnego domu powinien być za każdym razem przemyślany. Nie może być spowodowany impulsem. W zależności od oczekiwań klientów rynek stawia przed nami wachlarz różnorodnych budynków mieszklanych: domy wolnostojące, domy wielorodzinne, tzw. „bliźniaki”, szeregówki.

Gdzie kupić dom?

Nasz ostateczny wybór zależy od bardzo wielu czynników, a na nie składają się liczebność rodziny, nasze indywidualne potrzeby, to czy pragniemy zamieszkać w centrum miasta, czy też naszym priorytetem jest spokój i cisza. Jednak bezkonkurencyjnymczynnikiem przy wyborze przyszłego miejsca zamieszkania jest na pewno zasobność naszego portfela. Niestety jest tak, że bardzo dużo ludzi, w szczególności młodych, którzy dopiero co wkraczają na ścieżkę życia na własny rachunek często nie stać na kupienie domu za gotówkę. Dlatego też ludzie częściej decydują się na kredyt. Jeśli podejmiemy decyzje o kupnie mieszkania, którego cena nie jest bardzo duża (przetargi komornicze, spółdzielcze, mieszkania przeznaczone do remontu) kredyt na nasze mieszkanie, który będziemy brać może być kredytem gotówkowym. W tej sytuacji jednak trzeba mieć na uwadze, że cena tego kredytu jest nieduża i najprawdopodobniej wystarczy wyłącznie na kupienie mieszkania. A przecież mieszkanie to nie tylko puste pomieszczenia, musimy je jeszcze za coś zagospodarować co najmniej w najbardziej niezbędne sprzęty. Z drugiej strony nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłych zdarzeń, a tego typu kredyt uzyskamy na najwyżej osiem lat. Jest to dużo bezpieczniejsza opcja niż zobowiązanie się na lat przykładowo 30. Koszty apartamentów lub domów niestety nie są tak małe, jak koszty mieszkań w domach wielorodzinnych czy blokach z dużej płyty, wobec tego w tym przypadku jedyną i najlepszą opcją jest https://capiterum.com/kredyt-hipoteczny.

Kredyt na dom

Przeważnie tego typu zobowiązanie jest zaciągane nie tylko na wiele lat, lecz przede wszystkim, dopóki kredyt nie zostanie spłacony, nieruchomość należy do banku. Dlatego właśnie zaciągnięcie kredytu hipotecznego musi być naprawdę dokładnie przemyślane. Z drugiej jednak strony spłata rozciągnięta na lata sprawia, że raty nie są bardzo wysokie. Kwota raty plus czynszu możemy śmiało porównać do płacenia komuś za wynajem, a przecież jesteśmy na swoim kawałku podłogi, co bez wątpienia jest bardzo dużym plusem sytuacji! Żeby uzyskać tego typu kredyt, zazwyczaj wymagane jest min. dziesięć procent naszego wkładu.

 

Jednak nad kredytem hipotecznym warto się porządnie zastanowić, choćby z tego względu, że kwota jaką mamy możliwość pożyczyć od banku jest dużo wyższa niż przy kredycie gotówkowym, co umożliwi nam nie tylko kupienie danej nieruchomości ale również bez najmniejszych przeszkód pozwoli nam ją odremontować, czy wyposażyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *