Posiadanie auta wiąże się z koniecznością utrzymania go w dobrym stanie. Każdy kierowca wie, jak ważny jest stan techniczny pojazdu, należy jednak dbać także o wygląd auta. Z niewielką pomocą samochodowych kosmetyków jest to znacznie łatwiejsze. Chemia samochodowa powinna jednakże być stosownie dobrana oraz oczywiście wysokiej jakości. Jakich kosmetyków samochodowych możemy używać? Kosmetyki przeznaczone do karoserii auta Żeby zachować dobry wygląd lakieru, nie wystarczy wyłącznie regularnie myć nasz samochód.

 

Najważniejsze jest również zabezpieczanie karoserii. Po myciu auta, powinno się zabezpieczyć karoserię samochodu specjalnym woskiem, jaki ograniczy osadzanie się brudu. Jeśli myjemy nasz samochód w automatycznych myjniach, mamy możliwość wybrania opcji z woskowaniem, jednak ręczne woskowanie jest o wiele lepszym wyjściem. Właściwie każdy chemia samochodowa hurtownia ma w spisie produktów woski do samochodowej karoserii, zatem bez problemu możemy wybrać stosowny.

 

Lakier, na którym są widoczne zarysowania, wyblakły, można woskować zwyczajnym woskiem, ale znacznie lepszym pomysłem jest użycie lekko ściernej pasty. Potraktowanie karoserii samochodu taką pastą, z pewnością odświeży lakier oraz zlikwiduje niewielkie rysy. Oczywiście karoserię samochodową można oprócz tego zabezpieczyć klasycznym woskiem do karoserii samochodowej. Powinno się dbać o wnętrze auta Karoseria auta bez wątpienia wymaga troski, jednak nie mniej ważne jest dbanie o wnętrze samochodu. Części wykonane z plastiku możemy zabezpieczyć, spryskując specjalnym plakiem do plastików. Warto wybrać, który w pełni spełni nasze wymagania. Do kupienia są środki, jakie w dodatku nabłyszczą części plastikowe lub środki, które spowodują, iż plastiki staną się matowe. W niektórych samochodach właśnie takowych powinno się używać, gdyż nabłyszczone części plastikowe mogą odbijać się w szybie samochodowej i przez to utrudniać nam obserwację sytuacji na drodze. Tapicerka w samochodzie bardzo szybko może się pobrudzić, szczególnie kiedy wozimy w aucie brudne przedmioty.

 

Jeżeli tapicerka uległa już zabrudzeniu, konieczne jest zlecenie usługi jej czyszczenia. Przy niewielkich zabrudzeniach na pewno wystarczy pianka do tapicerki. Po opryskaniu tapicerki, pianka wiąże brud, który łatwo można usunąć przez odkurzenie. Preparaty do opon Troska o wygląd pojazdu samochodowego to też troska o wygląd jego opon. Należy stosować kosmetyki poprawiające ich stan i preparatów zabezpieczających gumę przed zbyt szybkim niszczeniem. Po zastosowaniu pianki do opon lub tak zwanego czernidła, opony będą wyglądały jak nowe. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, iż środki te spokojnie możemy także używać do plastikowych zewnętrznych części pojazdu. Po ich użyciu, plastikowe elementy z boków samochodu a także czarne zderzaki, na pewno będą wyglądały dużo lepiej. Troska o wygląd pojazdu to działanie dla osobistych korzyści. Utrzymanym w dobrym stanie pojazdem samochodowym jeździmy z wielką przyjemnością. W momencie sprzedaży, taki sam samochód z pewnością też będzie można sprzedać za odrobinę wyższą kwotę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *