Izolacje rur są bardzo często stosowane w budownictwie oraz ogrzewaniu. Dzieje się tak z dwóch głównych względów. Po pierwsze izolacje mają za zadanie chronić transportowaną przez układ grzewczy parę wodną i ciepłą wodę przed stratą cennej energii. Po drugie ich dodatkową funkcją jest ochrona rur przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi występującymi rur w szczególności, jeżeli te rury położone są na otwartym terenie oraz są wystawione na zmieniające się warunki atmosferyczne.

 

Ten ostatni problem jest wtedy, gdy niezbędne jest transportowanie ciepła wyprodukowanego przez ciepłownię albo elektrownię. Wyprodukowana energia cieplna jest dostarczana przez system rurociągów do budynków w okolicy. Po drodze może być wystawiona na ogromne straty. Ważne jest więc, by te rury posiadały na całej swojej długości izolacje przemysłowe wykonane z wełny sztucznej, czyli włókna szklanego lub mineralnego. Dzięki swoim właściwościom wełny są odporne na duże temperatury a także pozwalają na niewiarygodnie efektywną izolację od ziemi.

 

Termiczne izolacje muszą być wykorzystywane również w budownictwie prywatnym. Funkcjonowanie systemu grzewczego w naszym domu, bez względu na to czy jest on oparty na pracy kotła gazowego lub kotła węglowego, czy systemu korzystającego z usług ciepłowni miejskiej nie może generować strat oraz marnowania ciepła. Dobra izolacja cieplna, polegająca na pokryciu wszystkich fragmentów rur odpowiedzialnych za transport wody wykonywana jest bardzo często z pianki polietylenowej wysokiej klasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *