Zdecydowana większość z nas planując sobie idealny wyjazd w trakcie wakacji nie dopuszcza do siebie myśli, iż może dojść podczas niego do jakiegoś wypadku lub mogłoby wydarzyć się jakieś odmienne zagrażające naszemu życiu albo zdrowiu zdarzenie. Prawdziwy komfort psychiczny zapewni nam zakup ubezpieczenia, które w sytuacji nagłego zdarzenia zagwarantuje wam fachową pomoc w uzyskaniu pomocy medycznej a ponadto potencjalnego przetransportowania do rodzimego kraju z zagranicy.

 

Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo dużo ofert ubezpieczycieli, a jednym z najbardziej atrakcyjnych wydaje się być turystyczne ubezpieczenie warta, które jest dobre zarówno dla ludzi podróżujących w celach służbowych jak i w celach turystycznych. Kupienie takiego pakietu gwarantuje pokrycie kosztów leczenia a także niezbędną pomoc zarówno w trakcie wyjazdów krajowych, jak i wyjazdów za granicę. Warta travel jest też doskonałym wyjściem dla zawodowych sportowców, których to ubezpiecza w trakcie wyjazdów na różnego typu konkursy oraz turnieje. Możemy także zdecydować się na alternatywę chroniącą naszych najbliższych, której kupienie gwarantuje wypłatę odszkodowania całej rodzinie w sytuacji kiedy zdarzy nam się wypadek. Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, dla osób wyjeżdżających w delegacje jest zakup pakietu Warta Business Travel, jaki gwarantuje pokrycie wydatków leczenia a także wypłacenie odpowiedniego odszkodowania w sytuacji nieszczęśliwego wypadku podczas podróży służbowych.

 

Turystyczne ubezpieczenia warta mamy możliwość także nabyć w tzw. możliwości plus, jaka za wyjątkiem standardowych zabezpieczeń, zapewnia też pomoc w ramach usługi Assistance Standard, czyli transport albo holowanie do stu km od miejsca wypadku. Ubezpieczenie warta travel ma możliwość też być poszerzone o OC od krzywd wyrządzonych osobom trzecim. Tego typu opcja rewelacyjnie sprawdzi się przy rodzinach z dziećmi, które mają talent do niszczenia różnych przedmiotów, nie zawsze własnych. Jeśli bierzemy ze sobą bardzo cenny bagaż (na przykład sprzęt artystyczny, narciarski, fotograficzny), wtedy powinniśmy rozszerzyć ubezpieczenie turystyczne warta o jego ubezpieczenie od utraty, kradzieży, zniszczenia lub uszkodzenia. Takie zabezpieczenie pozwoli ci spędzić całą wycieczkę bez obaw, że możemy stracić niezwykle drogocenne przedmioty.

 

Osoby, które wyjeżdżają w celu uprawiania sportów ekstremalnych zazwyczaj postanawiają rozszerzyć podstawowe ubezpieczenie warta travel o pokrycie cen leczenia wszelkich urazów , które odnieśli podczas wycieczki. Pierwszy wariant (droższy) dotyczy skutków wypadków mających miejsce za granicą, które to są leczone na terenie RP, natomiast drugi (nieco tańszy) dedykowany jest wycieczką w Polsce.

 

Jeżeli wyjazd wymaga od nas skomplikowanych operacji z zorganizowaniem wycieczki, warto jest skorzystać z możliwości zwrotu poniesionych środków, w sytuacji kiedy bilet anulują, a także w sytuacji kiedy impreza albo nocleg zostaną odwołane. Dla osób, które podróżują samolotami dedykowane jest ubezpieczenie turystyczne warta od odwołania albo opóźnienia lotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *