Żeby stworzyć projekt budynku, potrzebny jest doświadczony architekt. Do biura architektów udajemy się w celu zaprojektowania własnego przyszłego domu lub jego przebudowy. Umawiamy wizytę na naszej parceli. Tam, jeśli mamy jakiekolwiek pomysły – omawiamy je. Architekt bierze je pod uwagę i w biurze tworzy pierwszy projekt. Po paru konsultacjach z nami, dochodzi do projektu finalnego. Z zatwierdzonym projektem udajemy się do adekwatnego wykonawcy. Prace budowlane, to proces długotrwały.

Wylewki, fundamenty, wykopy, dachy, ściany, murowanie, tynkowanie. Montowanie różnorakich instalacji, izolacja oraz wszelkie inne prace wykończeniowe, po jakich następuje profesjonalny odbiór. W mojej opinii praca architekta to szalenie kreatywne zajęcie. Owszem – nie możemy puścić wodzy fantazji. Istnieją takie zasady, jakich nie możemy pominąć. Jednakże ogólny kształt budowli może mieć niezwykły wygląd. Oryginalność projektu niekiedy stwarza głównemu wykonawcy duży problem. Lecz przecież i na tym polega doświadczenie a także przetestowanie swoich kwalifikacji. Czasem jednakże musi dojść do kompromisu i niewielkiego odstępstwa od projektu. Niemniej jednak zazwyczaj w tego rodzaju usługach, nie zauważa się większych niezgodności.

Przyjemnie jest wprowadzić się do wymarzonego domu, który całkowicie nam odpowiada. Jeżeli chodziło wyłącznie o przeróbkę domu albo mieszkania, to również powinniśmy być zadowoleni z zastanego stanu. W innym przypadku, zastrzeżenia muszą być przekazane wcześniej.

Czytaj dalej: architektlodz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *