Figurki winylowe z dużymi oraz kanciastymi głowami to znak rozpoznawczy działalności Funko. Seria Pop! jest dziś znana na całym świecie. Co się kryje za tą niezwykła popularnością figurek kolekcjonerskich firmy Funko Pop!?

Kolekcjonerskie figurki Funko Pop!

Funko jest amerykańską firmą, którą założono w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym roku. Na dzień dzisiejszy stanowi jeden z największych producentów figurek a ponadto różnych innych rzeczy dla kolekcjonerów. Figurki Funko Pop! przyciągają uwagę klientów charakterystycznym dizajnem. Są wykonane z winylu- tworzywa sztucznego. Mają kanciaste, duże głowy, które to w wyniku połączenia z mniejszymi korpusami stworzyły bardzo rozpoznawalne połączenie. Wierne odwzorowanie wszelkich detali to ich kolejny atut. Cała kolekcjonerska figurka umieszczana jest w eleganckim opakowaniu , które ma dodatkowo okienko – nie pozbywajmy się go, bo figurka może stracić na wartości. Tym, co sprawiło, że kolekcjonerskie figurki Pop! są tak popularne, jest nawiązanie do pop-kultury a także ich ekskluzywność. Dzięki temu nie tylko i wyłącznie budzą w wielu pasję do kolekcjonowania, lecz też potrafią być doskonałym rozwiązaniem na lokatę naszego kapitału. Takie figurki z poniektórych serii osiągają astronomiczne kwoty na przeprowadzanych aukcjach. Przedsiębiorstwo systematycznie wypuszcza kolejne serie produktów, wśród których każdy może odnaleźć coś dla siebie.

Funko Pop!: najbardziej rozchwytywane serie

Figurki Funko Pop! oferowane są w licencjonowanych seriach, dzięki czemu miłośnicy filmów, seriali, animacji, gier komputerowych, komiksów, jak również piosenkarzy czy aktorów mogą bez problemu zebrać kolekcję ulubionych postaci.

W gronie popularnych serii Funko Pop! zaliczamy: Star Wars , Harry Potter , Gra o Tron, Rick & Morty Disney: Toy Story, Kraina Lodu, Mała Syrenka, Król Lew a także inne , Marvel: Avengers jak i Iron Man, Thor, Hulk oraz inni , DC Comics: Batman, Superman, Wonder Woman i inni , Overwatch , Dragonball Z, Władca Pierścieni

Do kupienia są również figurki Pop, które przedstawiają ważne osobistości, np piosenkarzy, aktorów, wynalazców. Własnych figurek doczekali się m.in. książę Harry i królowa Elżbieta II, Albert Einstein, Leonardo da Vinci, Jaś Fasola, Alfred Hitchcock.

 

 

Jeżeli chodzi o zainteresowanie figurkami Funko Polska też posiada wielkich kolekcjonerów, którzy bez przerwy rozszerzają indywidualne kolekcje o nowe egzemplarze. Dzisiaj figurki Pop! są do kupienia w wielu punktach sprzedaży. Istnieje możliwość zakupić je w sklepikach z zabawkami dla dzieci, sklepach muzycznych, sklepach z filmami, z grami komputerowymi. Jednak najszerszy wybór figurek czeka na klientów w sklepach internetowych oraz na aukcjach – to tam można dostać niedostępne już modele. Średni koszt za figurkę firmy Funko Pop! to około 55 zł, ale niektóre egzemplarze z edycji limitowanych osiągają wartości od stu zł do ponad trzystu pln. Ażeby zakupić je taniej, musimy porównywać oferty pomiędzy sklepami a także czekać na promocje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *