Komputery stacjonarne zestawy, innymi słowy ”pecety” są czymś, co w teraźniejszych czasach powoli odchodzi w niepamięć na rzecz laptopów, tabletów, a także telefonów. Prawdę mówiąc mało kto z nas ma tradycyjny komputer, ponieważ z biegiem czasu chyba każdy z nas potrzebuje mieć coś nowego. Niemniej jednak jeszcze kilka lat wcześniej stacjonarne komputery posiadające system operacyjny były naszym jedynym oknem na szeroki świat.

 

Wówczas jeszcze nie każdy miał dostęp do internetu, zatem naszą jedyną przyjemnością na komputerze stacjonarnym były gry na CD lub DVD, czy także te, jakie były już wgrane do systemu, kiedy komputer stacjonarny został przez kogoś z nas kupiony. Gdy lubiliśmy rysować, mieliśmy okazję korzystać z programu Paint. W tamtych czasach była to nasza główna rozrywka związana z komputerem. Z biegiem lat jednak ta dziedzina zaczęła się szybko rozwijać, coraz więcej ludzi w naszym kraju zaczęło korzystać z sieci, a z uwagi na to, iż komputery stacjonarne zaczęły często ulegać różnym awariom, zakupienie poręcznego laptopa było bardziej opłacalne, niżeli oddanie do naprawy zepsutego sprzętu. Niemniej jednak nasz pierwszy stacjonarny komputer za każdym razem będzie dla nas przyjemnym wspomnieniem, bo kilkanaście lat temu była to najnowocześniejsza technologia, którą możemy porównać z tym, z czego obecnie korzystamy. Któż to wie, co przyniesie nam nadchodząca przyszłość a także z jakich urządzeń będziemy korzystać, kiedy będziemy pragnęli znowu wpisać się w modę?

 

Czymkolwiek by to nie było, na pewno warto na to poczekać, ponieważ możemy się pozytywnie zaskoczyć. Całkiem tak samo jak w sytuacji naszego pierwszego, stacjonarnego komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *