Podróże w dzisiejszych czasach to przywilej wielu ludzi, nie jak dawniej, wybranych. Możemy się wybierać w różne strony, a ograniczają nas jedynie wyobraźnia, czas i pieniądze. Jednym z najbardziej ekonomicznych i ekscytujących sposobów podróżowania jest podróżowanie „na własną rękę”, bez udziału i prowizji biur turystycznych, z własnoręcznie wytyczonymi drogami na mapie, z swoim własnym albo wynajętym transportem, w doborowym towarzystwie albo samotnie, najlepiej z noclegiem pod namiotem, w hostelu albo w kamperze.

 

Kamper jest połączeniem dwóch najważniejszych i niezbędnych rzeczy każdej wycieczki – to środek transportu oraz nocleg. Kampery kojarzymy przede wszystkim z wakacjami z rodziną na amerykańskich trasach , które ciągną się w pobliżu pięknych pustkowi, jak przeważnie przedstawiane to jest w filmach. Kampery nie są aż tak silną częścią kultury europejskiej, lecz znalazły własne miejsce we współczesnych standardach podróżowania. Podczas podejmowania decyzji o tym, czy opłaca się nabyć albo wypożyczyć kamper, należy wiedzieć parę rzeczy.

 

Po pierwsze grupa podróżuje kamperem powinna mieć przynajmniej jednego doświadczonego kierowcę z prawem jazdy kat. B (dla samochodów do 3,5 ton) lub kategorii C/C1 (dla samochodów pow. trzech,pięć ton). Kolejno warto dowiedzieć, czy infrastruktura drogowa w miejscu, do którego zmierzamy, nadaje się dla kampera. Punkt ostatni to warunki atmosferyczne – w przypadku zimowych wojaży dużo lepiej będą się nadawać kampery z dodatkową izolacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *