Notariusz – prawnik sporządzający akty stosowania prawa. Oferuje w pewnym sensie pomoc prawną. Człowiek , który pełni tę funkcję w większości określany może być jako rejent, niekiedy jako sędzia. Wynika to z historii tej pracy. Taka osoba upoważniona jest do swoich zadań przez Ministra Sprawiedliwości, będąc osobą zaufania publicznego. Pracę notariusza reguluje ustawa ,prawo o notariacie”. Notariusz nie może sporządzać dokumentów notarialnych , które dotyczą między innymi jego rodziny, bo grozi mu za to utrata możliwości wykonywania zawodu a ponadto kara pozbawienia wolności.

 

Notariusz dokonuje wielu czynności, sporządza akty notarialne, sporządza dokumenty, wszelkiego rodzaju poświadczenia, spisuje protokoły, zajmuje się składaniem wpisów do ksiąg wieczystych. Jaka kancelaria notarialna, którą wybrać? Zielona Góra jest miastem w którym odnaleźć można wiele osób, które specjalizują się w sprawach notarialnych, kogo zatem powinniśmy wybrać? Najlepiej podczas wyboru kierować się dziedziną, w jakiej świetnie odnajduje się określony notariusz. Informacje na ten zagadnienie zasięgnąć możemy wpisując nazwisko danego notariusza w wyszukiwarce internetowej, posiłkując się doświadczeniem naszych znajomych, bądź dzwoniąc od razu do notariusz zielona góra.

 

Istotne jest, aby wybrany przez nas posiadał praktykę w sprawach podobnych do naszej np. o ile kancelaria bardzo dobrze zadbała o naszych znajomych, przygotowując akt notarialny ich nieruchomości, możemy być całkowicie spokojni o tę osobę. Dobrymi wyborami kancelarii wydają się rozbudowane kancelarie, posiadające dużą ilość notariuszy, którzy często są specjalistami w sprawach jednego rodzaju, wykonując polecone im zadania bardzo dokładnie. Wielokrotnie te większe, o lepszej opinii klientów, nie mają wyższych cen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *