Każda budowa, nie zależnie od wielkości i rodzaju obiektu (od budynków jednorodzinnych, poprzez domy wielorodzinne, bloki, do hal produkcyjnych i magazynów) koniecznie wymaga zatrudnienia kierownika do nadzoru budowy a ponadto monitorowania poszczególnych etapów czynności poprzez inspektora nadzoru. Szczegółowo reguluje to ustawa Prawo Budowlane. Każdy deweloper i inwestor musi natomiast mieć wziąć pod uwagę, że tego typu usługi z obszaru śledzenia robót budowlanych leżą przede wszystkim w jego własnym interesie.

Kierownik budowy prowadzi a także kontroluje potrzebną dokumentację. W szczególności dzienniczek budowy. Dba, o to, żeby wymienione w nim zalecenia zostały wykonywane należycie. Spoczywa na nim też geodezyjne wytyczenie budynku. Organizuje plac na którym powstanie budowa i prace, w zgodzie z projektami, planami oraz wydanymi pozwoleniami na budowę. Jest również odpowiedzialny za odpowiednie zabezpieczenie obszaru, na którym przeprowadza się prace budowlane.

Nadzory budowlane Warszawa upodobała sobie szczególnie, dlatego, iż nasza stolica jest jednym bardzo dużym placem budowy. W Warszawie realizuje się niesamowicie ambitne budowle. Inspektorzy nadzoru mają ogrom roboty. Właściwie każdy z nich niezależnie od kierownika budowy kontroluje prace oraz zgłasza inwestorowi a oprócz tego wykonawcy ewentualne nieprawidłowości. Chodzi o to, ażeby zapewnić najwyższą jakość usług budowlanych a oprócz tego zadbać o to, aby wznoszący się obiekt spełniał wszystkie normy bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *