Lato to idealny czas, aby wyjść na zewnątrz i cieszyć się wspaniałą przyrodą. Kiedy jesteś gotowy, aby wybrać się na spływ kajakowy, będziesz chciał być przygotowany na swoją przygodę. Rozważ te wskazówki przed wyruszeniem na wodę.

Przygotowania do wyprawy kajakowej

Kajakarstwo to świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i podziwianie przyrody. Zanim wyruszysz, musisz zdecydować, jakiego typu kajaka chcesz użyć. Istnieje wiele różnych typów kajaków dostępnych z różnymi poziomami stabilności, zwrotności i ceny. Możesz również rozważyć, czy wybierasz się na krótką wycieczkę, czy na długi kemping. Kiedy już zdecydujesz, jakiego typu kajaka użyć, powinieneś pomyśleć o sprzęcie ochronnym i innym wyposażeniu, które może być potrzebne podczas podróży. Na przykład, czy potrzebujesz kamizelki ratunkowej? Powinieneś również pomyśleć o tym, czego będziesz potrzebował podczas podróży – jak mapa, przekąski lub krem przeciwsłoneczny.

Spływy kajakowe w okresie letnim

Wiosna i lato to świetny czas na spływy kajakowe. Można wiosłować przy ciepłej pogodzie, a woda jest spokojna. Najniższy poziom wody w rzece sprawia, że krajobraz i sceneria są czyste. Liswarta jest rzeką położoną w południowej Polsce. Wiosłować można późną wiosną, kiedy rzeka jest bardzo spokojna. 

Źródło: spływy kajakowe Liswarta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *