Do tworzenia oprogramowania wykorzystujemy języki programowania. Są napisane w języku specyficznym dla języka programowania. Język ten jest kolejno kompilowany do kodu maszynowego a następnie wykonywany przez procesor komputera.

Programowanie to proces pisania instrukcji, które pozwalają programowi komputerowemu na wykonanie zadań, np. sortowanie danych, obliczanie, granie w gry. Zwykle odbywa się to z wykorzystaniem języka programowania bardzo wysokiego poziomu, takiego jak Python lub Java, ale można to również zrobić z wykorzystaniem języków niskiego poziomu, np. asembler lub C.

Języki są zaprojektowane w ten sposób, aby były ekspresyjne, aby uprościć ludziom tworzenie trudnych instrukcji dla komputerów, lecz odbywa się to kosztem trudności w rozumieniu i czytaniu przez komputery.

Wspaniałym pomysłem jest rozpoczęcie nauki programowania od najmłodszych lat. Można się tego nauczyć na wiele sposobów, ale najważniejsze jest to, żeby się nie poddawać.

Najlepszym sposobem na nauczenie się programowania jest robienie tego, więc spróbuj znaleźć sposób, w którym możesz zastosować swoje umiejętności w życiu codziennym.

Dostępnych jest wiele samouczków online, jakie bardzo pomagają wielu ludziom nauczyć się programowania bez wiedzy czy wcześniejszego doświadczenia.

Jakie istnieją języki programowania oraz który wybrać?

Języki programowania są teraz podstawową umiejętnością wszystkich programistów. Chociaż jest wiele języków programowania, niektóre z nich są znacznie bardziej popularne od innych. W naszym artykule przyjrzymy się dwóm najpopularniejszym językom programowania i ich przypadkom wykorzystania.

– Jawa:

Java jest językiem programowania , który ma przeznaczenie ogólne, a który został opracowany przez spółkę Sun Microsystems w 1995 roku. Java jest powszechnie używanym językiem, który możemy znaleźć zarówno na komputerach stacjonarnych, serwerach, jak i różnych urządzeniach mobilnych. Popularność tego języka wynika z możliwości działania na kilku a także wielkich bibliotek, które pozwalają programistom na szybkie oraz wydajne tworzenie złożonych aplikacji.

– Pyton:

Python to język programowania przeznaczenia ogólnego, który został stworzony przez przez Guido Van Rossuma w roku 1991. Jest znany jako język bardzo uniwersalny, którego można używać do wszystkiego, począwszy od pisania prostych skryptów.

Programowanie to trudna do opanowania umiejętność. Istnieje dużo czynników, jakie mają wpływ na to, czy dana osoba jest dobra w programowaniu, czy też nie. Poniżej omówimy 10 sposobów sprawdzenia, czy naprawdę jesteś dobry w programowaniu.

1. Możesz stwierdzić, czy Twój kod jest czytelny i zrozumiał.

2. Możesz stwierdzić, czy stworzony przez ciebie kod działa wydajnie i efektywnie.

3. Możesz stwierdzić, czy Twój kod jest bezpieczny i solidny.

4. Możesz stwierdzić, czy udało Ci się zamknąć projekty w wyznaczonym czasie a także w wyznaczonym budżecie.

5. Potrafisz stwierdzić, czy twój projekt wywarł jakikolwiek wpływ na społeczność lub branżę.

6. Możesz powiedzieć, czy ludzie, którzy z Tobą współpracują, doceniają to, co robisz.

7. Możesz zobaczyć, jak dużą różnicę robisz w firmie, która cię zatrudnia.

Źródło: humanistaprogramista.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *