Programowanie to sposób pisania kodu komputerowego, który to ma za zadanie kierować działaniem maszyny albo programów. Do pisania tego rodzaju kodu komputerowego wykorzystywane są języki programowania.

Programowanie to czynność, która wymaga od nas pewnej wiedzy z dziedziny matematyki, logiki a także nauk ścisłych. Programowanie wymaga od nas też biegłości w języku programowania komputerowego oraz praktykach inżynierii oprogramowania.

Programowanie ma dużo różnych zastosowań w biznesie, edukacji, inżynierii a także nauce, sztuce oraz rozrywce, medycynie oraz opiece zdrowotnej.

Programowanie to umiejętność, która jest wyjątkowo pożądana a także nie jest łatwa do nauczenia. Na podstawie Bureau of Labor Statistics oczekuje się, że do 2026 roku miejsca pracy związane z programowaniem wzrosną o dwadzieścia siedem procent.

Jednak wraz z dynamicznym rozwojem technologii uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji istnieje mnóstwo nowych możliwości w branży oprogramowania, które nie wymagają od nas wiedzy odnośnie kodowania. Na przykład sztuczną inteligencję mamy możliwość wykorzystać do rozwiązywania złożonych trudności, takich jak zautomatyzowanie połączeń klientów albo generowanie informacji na serwisy www.

W sieci dostępnych jest wiele darmowych zasobów, które mogą pomóc zainteresowanym osobo w nauce programowania. Blogi, podcasty i kanały YouTube to wyłącznie niektóre przykłady zasobów, które mogą nauczyć Cię kodowania.

Dobrym sposobem na naukę języków programowania jest oglądanie filmów oraz czytanie samouczków. Powinieneś mieć również przewodnika, który poprowadzi cię przez liczne zasoby i chętnie odpowie na dręczące cię pytania.

Jeżeli chcesz nauczyć się programowania, istnieje dużo zasobów, które z pewnością Ci pomogą. Na start dobre są bezpłatne warsztaty prowadzone przez internet, które uczą kodowania. W sieci jest dostępnych mnóstwo darmowych zasobów dla początkujących, które mogą nauczyć Cię kodować. Ty musisz jedynie wiedzieć, gdzie ich szukać.

Bez wątpienia deweloperzy są integralną częścią branży oprogramowania a także posiadają niemało do wniesienia, jeżeli chodzi o rozwój oprogramowania. To 5 niezwykłych przypadków zastosowania, które istnieje możliwość osiągnąć z ich pomocą.

Pierwszy przypadek zastosowania: oparte na sztucznej inteligencji chatboty

Chatboty są jedną z najpopularniejszych aplikacji w dzisiejszym świecie. Ułatwiają wielu z nas życie, udzielając błyskawicznych odpowiedzi na zadawane przez nas pytania oraz ułatwiając nasze relacje z innymi osobami. Jednakże nie od początku były one banalne do zaprojektowania albo obsługi, ponieważ programiści nie mieli możliwości zbudowania bota, jaki mógłby czerpać wiedzę z rozmów bez obecności człowieka. Dzięki sztucznej inteligencji boty te mogą teraz czerpać wiedzę z rozmów prowadzonych bez człowieka i z czasem zapewniać znacznie lepsze odpowiedzi.

Use Case dwa: Bot, który czerpie wiedzę z Twojej skrzynki mailowej

Jeśli otrzymałeś kiedyś wiadomość e-mail od spółki, istnieje niemałe prawdopodobieństwo, iż za jej wysłanie odpowiada bot. To przykład użycia botów wykorzystujących sztuczną inteligencję, i które uczą się na podstawie komunikacji e-mailowej. Dzięki temu pracownicy nie będą musieli spędzać czasu na kontaktach z klientami i potrafią skupić się wyłącznie na innych ważnych zadaniach w korporacji.

Nasz wniosek: już dziś zacznij uczyć się programowania a także odkryj perspektywy pracy na przyszłość.

Przyszłość kodowania nadeszła a teraz będzie szła tylko ku lepszemu. Wraz z rozwojem techniki AI wzrośnie zapotrzebowanie na programistów. Jednakże nadal istnieje sporo zawodów, które wymagają umiejętności kodowania. Popyt na twórców treści będzie też rosło, ponieważ technika AI wciąż rozwija się a także staje się coraz bardziej popularna w miejscu pracy.

W ramach podsumowania, nie powinniśmy myśleć o programowaniu jako o pracy, jakiej trzeba unikać w dzisiejszych czasach, ponieważ uważają, iż nauka kodowania jest poza ich zasięgiem. Powinniśmy rozpocząć naukę kodować już teraz i odkryć perspektywy pracy, jakie są na wyciągnięcie ręki w tej branży.

Link: softwarecave.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *