Fizjoterapia jest zawodem, który zajmuje się zachowaniem, odbudową i polepszeniem zdrowia psychicznego i fizycznego ludzi. Fizjoterapia może być stosowana w bardzo wielu miejscach, w tym: w domu, w szpitalach, w szkole, w momencie gdy ktoś doznał urazu lub po operacji. Gabinet fizjoterapii Ostrzeszów pracują z pacjentami, żeby pomóc im przezwyciężyć ból oraz poprawić ich mobilność. Fizjoterapeuci stosują wiele różnych technik, w tym masaż, ćwiczenia i wykorzystują ciepło, żeby pomóc ludziom wyzdrowieć po chorobie lub urazie. Fizjoterapeuta dokładnie ocenia Twój stan przed podjęciem decyzji o odpowiednim dla Ciebie programie leczenia. Mogą także pokazać Ci, jak radzić sobie ze swoim stanem w zaciszu domowym, abyś mógł cały czas poprawiać swój stan zdrowia bez konieczności dalszego leczenia pod okiem fizjoterapuety.

Zabiegi fizjoterapeutyczne są zabiegami, które mają na celu poprawę mobilności i złagodzenie bólu poprzez działanie na tkanki miękkie, stawy a także mięśnie.

Istnieje mnóstwo rodzajów zabiegów. Są to na przykład:
– suche igłowanie
– technika Graston
– taping Kinesio
– rozluźnienie mięśniowo-powięziowe
– ćwiczenia rehabilitacyjne dna miednicy,
– masaże ortopedyczne,
– bierne wspólne mobilizacje.

Rodzaje a także przyczyny bólu po zabiegach fizjoterapeutycznych albo manipulacji kręgosłupa.

Ból po fizjoterapii lub manipulacji kręgosłupa może być wywołany kilkoma czynnikami. Ból może być spowodowany skurczem mięśni, uciskiem nerwu, przepukliną dysku lub stanem zapalnym. Ból może być także spowodowany złą techniką , która została zastosowana podczas zabiegu.

 Przykładowe przyczyny objawów bólowych po manipulacji kręgosłupa lub fizjoterapii to:

-kompresja nerwów

-skurcz mięśnia

-przepuklina dysku

-zapalenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *