Pytanie czy opłaca się korzystać z bogatej oferty ubezpieczeń dostępnych na rynku stawia sobie prawdopodobnie każdy człowiek dorosły. Nie ma najmniejszego znaczenia czy mówimy tu o mężczyźnie czy o kobiecie. Każdego z nas spotykają wypadki od których konsekwencji mamy możliwość się ubezpieczyć. Fachową odpowiedź na to ważne pytanie – i parę innych , które są związane z ubezpieczeniami – możemy odszukać na blogu ubezpieczeniaochronne.pl. Dzięki wykupieniu takiej polisy nie musimy już martwić się o późniejsze skutki nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie gwarantuje nam, iż nie będziemy bez środków do życia w najcięższych chwilach, które mogą się nam przydarzyć.

 

Cena ubezpieczenia jest dość nieduża – dzięki temu nie obciąży za bardzo domowego budżetu, a będzie gwarancją spokoju. Płacąc składkę za ubezpieczenie, pełna odpowiedzialność za skutki wynikające z kolizji przechodzi na firmę ubezpieczeniową, którą wybraliśmy. Zakład ubezpieczeń jest zobligowany umową, którą obie strony podpisują do wypłaty odszkodowania, gdy będzie miało miejsce coś od czego się zabezpieczyliśmy. Obecnie jest mnóstwo ubezpieczeń na rynku. Ubezpieczenie OC polega na ochronie ubezpieczeniowej gdy wyrządzi się szkodę osobom trzecim. Wiąże się to z tym, iż jeżeli zrobimy komuś krzywdę np. jedziemy na rowerze na ścieżce rowerowej i uderzymy w drugiego rowerzystę i złamiemy mu nogę, może się od nas ta osoba domagać pokrycia kosztów leczenia. W takiej okoliczności mając kupione ubezpieczenie OC, pulę pieniędzy należną poszkodowanemu rowerzyście wypłaci w naszym imieniu zakład ubezpieczeń. Możemy także ubezpieczyć się od NMW – czyli następstw nieszczęśliwych wypadków.

 

Tutaj ubezpieczyć będziemy mogli siebie samego. Toteż jeśli podczas wyżej opisanego wydarzenia na ścieżce dla rowerów również ucierpimy oraz będziemy wymagać np. rehabilitacji, będziemy mogli się od takiej sytuacji ubezpieczyć. Ubezpieczyciel w takiej sytuacji zadba o to, aby ceny rehabilitacji (często wysokie) były po jego stronie. Opłaca się także skorzystać z ubezpieczenia turystycznego. Zapewnia ono ochronę na wyjazdach zagranicznych. Oprócz potencjalnych wypadków na wyjeździe oraz związanych z tym kosztem leczenia, będziemy mogli również ubezpieczyć swój bagaż (strata bagażu na lotnisku tak naprawdę wcale nie jest czymś niespotykanym oraz nadzwyczajnym). Dobrym pomysłem jest też ubezpieczenie swojego lotu. To ciekawy pomysł dla ludzi, którzy cenią sobie swój wolny czas.

 

W wypadku spóźnienia naszego lotu, zakład ubezpieczeniowy będzie zobowiązany do wypłaty wysokiego odszkodowania – zazwyczaj nawet odszkodowania, które będzie pokrywać znaczną część planowanej wycieczki do innego kraju. Przed wykupieniem ubezpieczenia powinniśmy szczegółowo poczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Powinno się także przemyśleć sugerowaną przez ubezpieczyciela propozycję. Każdą najmniejszą wątpliwość powinno się od razu wyjaśnić z ubezpieczycielem. Te i mnóstwo innych wskazówek na temat ubezpieczeń można znaleźć na stronie ubezpieczenieratalne.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *