Treningi personalne są na terenie Rzeczpospolitej Polskiej odbierane zasadniczo jako ekstrawagancja, fanaberia albo jedynie dla osób o wysokich dochodach. Jednak każdy klub fitness oferuje sposobność skorzystania z wsparcia trenera personalnego, a w dużych miastach tworzy się specjalne studia treningu personalnego. Coraz więcej osób korzysta z takich klubów, co doprowadza do obniżenia cen oraz przyciągnięcia do pracy nowych trenerów personalnych.

Zagadnienie tego typu treningu to niezmiernie duże spektrum, które zakłada od samego początku profesjonalne podejście do klienta. Bez wątpienia kluczową sprawą jest chęć ulepszenia sprawności ruchowo-fizycznej a oprócz tego prezencji sylwetki. Mamy więc do czynienia z obowiązkiem dokładnego rozpisania szczegółowego planu treningowego ,a także konsultacji związanymi z odpowiednim żywieniem. Profesjonalny trener personalny musi nie tylko wiedzieć, jak przystosować plan ćwiczeń do prywatnych potrzeb organizmu, ale głównie umieć należycie motywować swojego klienta, a następnie małymi krokami ustalać mu kolejne cele które powinien osiągnąć. Prawidłowo przeprowadzony trening działa nie tylko na ciało, ale także na umysł. Umożliwia rozładować emocje, złość, jak również pobudzić do pozytywnych działań.

Sporej ilości trenerów mówi, że praca z ich klientami trwa 24 godziny na dobę. Po skończeniu treningu personalnego, na przykład trwającego godzinę, nie kończy się praca, bo klient powinien zamienić aktualny tryb życia na bardziej zdrowy. Trener personalny powinien mieć nieustanny kontakt z klientem, dawać mu wsparcie również poza godziną treningów. Da się to zrobić, np. przez wyznaczanie dodatkowych aktywności, jak również edukowanie w celu poprawnego odbierania sygnałów które daje nam organizm.

Całościowy pakiet narzędzi powiązany z prowadzeniem fizycznym też u sportowców przygotowuje trener fizjoterapeuta Katowice W takiej sytuacji program szkolenia jest prowadzony przez praktykujących sportowców, przeważnie fachowców w swych dziedzinach. Rzecz jasna im mocniej doświadczony i utytułowany trener, tym wyższa jakość oferowanych usług, niemniej jednak także wyższa cena. Dlatego trenera personalnego powinno się dopasować do swojej indywidualnej sytuacji życiowej i ambicji. Sporo uzależnione jest od tego, co mamy zamiar zyskać i w jakim czasie. Należy jednak bardzo uważać, bo ceny takich treningów są różne i niekoniecznie tak jest, że niższy koszt oznacza organizowanie kursu przez początkującego trenera osobistego.

Jeśli ceny takiego treningu są dla nas za wysokie, możemy spróbować je obniżyć przez skorzystanie z oferty pakietów treningowych. Wykupujemy wtedy z góry serię treningów personalnych, przykładowo 10 lub 20, co jest tańsze a także często może mobilizować Nas do działania. Jeżeli i tak płacimy za usługę… Da się także uprawiać aktywność ruchową w dwójkach albo grupach, zazwyczaj do 4 osób. Nie można wtedy oczekiwać, że trener będzie w pełni skupiony wyłącznie na Nas, niemniej jednak kwota takiej usługi może wynieść dosłownie ok. trzydzieści procent wyjściowej ceny. Równocześnie w taki oto sposób możemy osiągać podobne wyniki, co osobiście. Powinniśmy posiadać jedynie chęć do pozytywnych zmian w naszym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *