Na lotnisku jest zatrudnionych całe mnóstwo ludzi. To nie tylko i wyłącznie personel , który dba o bezpieczeństwo pasażerów, straż celna, asystenci osób niepełnosprawnych i kadra operacyjna, lecz też agenci do spraw obsługi pasażerskiej. Ci agenci mają swoje zadania zarówno wewnątrz budynku, jak i na płycie lotniska. Z tego powodu obowiązkiem korporacji, jaka ich zatrudnia, jest wyposażenie ich w specjalną odzież chroniącą. W celu zwiększenia widocznościŻeby zwiększyć widoczność pracownika handlingowego przebywającego na lotnisku, potrzebne są kurtki lub kamizelki odblaskowe, a czasami także słuchawki.

 

Agent , który czuwa nad załadunkiem samolotu jest obecny na zewnątrz portu lotniczego aż do momentu startu maszyny. Powinien być dobrze widoczny dla pilotów oraz innych członków obsługi naziemnej. Ma to duże znaczenie szczególnie przy niesprzyjających warunków atmosferycznych zmniejszających widoczność np. silnej ulewie. Bardzo ważna jest również ochrona słuchu. Każda hurtownia Bhp ma w swojej ofercie nauszniki, które skutecznie tłumią odgłosy o wysokiej częstotliwości. Hałas emitowany przez rozgrzewające się silniki samolotu na pewno do takich zaliczmy.

 

Pracownicy handlingowi wyposażeni są handlingowy wyposażony jest również w odpowiednie, gumowe buty. Sklep BHP ma buty ochronne, które skutecznie chroni przed kontaktem ze szkodliwymi obiektami na przykład preparatami oleistymi. Gruba podeszwa oraz masywna cholewka gwarantują stopom bardzo dobre podparcie. Ponadto, buty gumowe gwarantują wysoką ochronę przed niskimi temperaturami a także wilgocią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *