Wielką popularnością pośród dekoratorów w Polsce raduje się minimalizm. We wnętrzach często rezygnuje się z dużej ilości różnego typu dekoracji. W pomieszczeniach dominuje jedna albo dwie barwy, a pomieszczenia wyposażone bywają tylko w najpotrzebniejsze meble. Dobór dodatków do minimalistycznych kątów powinien być niesłychanie przemyślany.

 

Doskonałym rozwiązaniem, by z gustem zaaranżować swoją przestrzeń jednocześnie przy przestrzeganiu wszystkich zasad pasujących do minimalizmu, jest postawienie na szkło dekoracyjne. Bardzo często w naszych polskich mieszkaniach można dostrzec takie elementy dekoracyjne, które są oparte na wykorzystaniu szklanych wazonów oraz naczyń. Ich różnorodność barw a także kształtów stwarza, że właściwie każdy, dosłownie najbardziej wymagający dekorator czy nabywca, znajdzie coś idealnego dla siebie.

 

Wazon szklany jest przeważnie wykonany z bezbarwnego szkła. Tego typu wygląd stwarza, że naczynie to pasuje do każdego jednego stylu użytego do aranżacji wnętrz. Dekoracyjne szkło jest uniwersalne a także ponadczasowe. Co więcej wyróżnia się rozpiętym spektrum zastosowań – doskonale spisuje się w formie osłonki na bukiety kwiatów a dodatkowo roślin w donicach. Przezroczyste szkło dekoracyjne znakomicie nadawać się będzie też do stworzenia leśnej lub morskiej kompozycji. Ażeby uzyskać wyczekiwany efekt „lasu w szkle” należy warstwowo oraz ze starannością ułożyć wszelakie rośliny, kamyczki i inne drobne elementy, które razem będą tworzyć piękną dekorację.

 

W przypadku nadmorskiej kompozycji – wystarczy jedynie włożyć do wazonu ze szkła ciut złocistego piasku i dodać do niego kamyki, bursztynki i muszelki. Z racji tego, że w takim stylu minimalistycznym nie bierze się pod uwagę roślinek, nie są one niezbędne. Wazon ze szkła sam w sobie jest dosyć elegancki i przykuwa niesłychanie dużo naszej uwagi. Doskonale wpasowuje się w minimalistyczną estetykę każdego pomieszczenia, niemniej jednak dzięki dużej gamie kolorów a także finezyjnych wzorów zdołamy dobrać idealne takie naczynie do swych prywatnych wymagań i  gustu. Niektóre naczynia mają formę słojów, a kolejne wyglądają jak beczki. Każdy z nich pozwala na uzyskanie oryginalnego efektu w aranżacji. Poza przezroczystymi wariantami szkła dekoracyjnego dostępne są też wazony w różnych kolorach. Jednym z najmocniej nowoczesnych oraz częstokroć pożądanych przez kontrahentów jest wazon w czarnym kolorze. W innowacyjnych wnętrzach dominuje biel oraz czerń, zatem wazon czarny to idealne rozwiązanie dla jednostek, które zamierzają wprowadzić trochę powiewu świeżości do swojego wnętrza. Tego typu szkło także służyć będzie do dekoracji każdego, mniej albo nieco bardziej wymagającego, wnętrza.

 

Dekoracyjne szkło znakomicie nadawać się będzie nie tylko do dziennego pokoju lub sypialni, niemniej jednak także do łazienki czy kuchni. Wazon szklany to strzał w dziesiątkę dla osób, którym przyświecają minimalistyczne wnętrza i chcą iść do przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *