Gdy byliśmy dziećmi, każdy z nas chciał mieć te małe, plastikowe klocki do zabawy. Klockami, o jakich jest tu mowa, są oczywiście klocki LEGO. Firma produkująca je, bardzo się dzięki nim wybiła. Klocki te, nie posiadają żadnego ograniczenia wiekowego, właściwie każdy wybierze coś najlepszego dla siebie a ponadto właściwie każdy może się nimi wspaniale bawić. Nazwa LEGO pochodzi od duńskiego słowa „leg godt” co znaczy „baw się dobrze”. Klocki są produkowane w różnorakich seriach, to znaczy klocki „LEGO Technic”, „LEGO Friends”, „LEGO City”, „LEGO Creator”, „LEGO Star Wars” a ponadto „LEGO„. Powyżej podane klocki nie są przeznaczone dla bardzo małych dzieci bo są małe, toteż spółka LEGO wymyśliła też klocki „LEGO Duplo”, jakie są dużo większe aniżeli zwykłe klocki żeby małe dzieci również mogły się nimi bawić. Marka LEGO jest też największym producentem opon na świecie bo stworzyła aż trzysta osiemnaście milionów opon, co zostało oczywiście upamiętnione w Księdze Rekordów Guinessa.

Obowiązujące teraz Logo firmy LEGO zostało zaprojektowane 18 listopada 1998 roku lecz wcześniej logo wyglądało zupełnie inaczej. Na początek nie było czegoś takiego jak Ludziki LEGO, zostały one stworzone w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym ósmym. Klocki te są utworzone z tworzywa sztucznego , które nazywamy terpolimerem akrylonitrylo-butadieno-styrenowym, w skrócie „ABS”. W dwa tysiące piętnastym wyprodukowano kapcie jakie chronią stopy przed nastąpieniem na klocek, była to limitowana edycja i stworzono ich jedynie 1500 sztuk na cały świat. Siedziba LEGO jest zlokalizowana w Danii w Billund pod adresem Kornmarken 35 7190 Billund.

Ole Kirk Christiansen założył firmę LEGO dwunastego października 1932 roku. Powstało także parę filmów o LEGO, a naprawdę było ich 21. Największa budowla lego to wieża która ma trzydzieści pięć i pół m wysokości, została zbudowana we Włoszech dokładnie w Mediolanie a była budowana aż cztery dni. Niestety klocki są dosyć drogie ponieważ niezbyt duże zestawy kosztują po trzydzieści pln, lecz istnieją również zestawy klocków po kilkaset zł, lecz wtedy są one duże, dobre, a także mają wiele funkcji. Funkcjonuje wiele spółek wytwarzających podobne klocki jakie są tańsze ponieważ są gorszej jakości lecz nie stały się aż tak bardzo popularne jak klocki LEGO. Sklep LEGO możemy odnaleźć w prawie każdy większym mieście a poza tym spotyka się tego typu sklepy w galeriach handlowych. Istnieje również coś takiego jak wystawy LEGO, pokazywane tam są różnorodne budowle z klocków lego, budowle są bardzo duże, niezbyt duże, ruchome, nieruchome, oraz niektóre z nich wydają dźwięki. Wstęp na wystawę trzeba kupić a do tego jest możliwość zakupić niektóre w szczególności te mniejsze zestawy klocków lego które są na wystawie.

Największych rozmiarów budowlą wystawianą na wystawie był statek Titanic jaki mierzył aż 11 m długości a poza tym został stworzony z ponad pięciuset tysięcy klocków lego. Klockami lego powinniśmy się bawić już od najmłodszych lat ponieważ poprawiają koordynacje wzrokowo-ruchową a także ćwiczą naszą wyobraźnie a jak również są o wiele lepsze od siedzenia na komputerze lub telefonie gdyż jest to odwrotność klocków lego bo psują nam wzrok, a niekiedyw niektórych przypadkach też powodują agresywne reakcje, zaś klocki dają same dobro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *