Ubezpieczenie samochodowe w Polsce jest obowiązkowe dla każdego samochodu, który jeździ po ulicach publicznych. Samochody, jakie wspomnianego ubezpieczenia nie mają, to mają absolutny zakaz udziału w ruchu publicznym. Całe szczęście, że na terenie RP funkcjonuje sporo firm, jakie proponują tanie OC. Ludzie, którzy posiadają nowe auto lub pojazd o wysokiej wartości, to mogą oprócz tego kupić też ubezpieczenie AC. Zarówno o jednym, jak również o drugim wyjściu powiemy więcej w dalszej części tego artykułu.

Ubezpieczenie samochodowe

Wiemy już, iż ubezpieczenie na samochód jest na terenie RP wymagane. W związku z tym każdy posiadacz samochodu powinien zadbać o tą sprawę. Spółki ubezpieczeniowe oferują różnorodnego typu oferty, które częstokroć w dużym stopniu odróżniają się pomiędzy sobą. Jedne z tych ofert są bardzo korzystne, zaś drugie trochę mniej. Nie ma co ukrywać, że w większości mamy niemały problem z wyborem opcji oferty OC i AC, jakie mogłyby się nam najbardziej przydać. Na całe szczęście na świetnym blogu MojaPolisa24.pl można odnaleźć bardzo pomocny ranking tych najlepszych ubezpieczeń OC w danym roku. Dzięki temu w bardzo prosty i dość szybki sposób mamy możliwość przyrównać sobie oferty najbardziej popularnych ubezpieczycieli w naszym kraju. Zmniejszenie naszego wyboru do tylko paru firm na pewno ułatwi ci podjęcie ostatecznej decyzji, a co najważniejsze umożliwi ci zaoszczędzić całe mnóstwo czasu.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC-AC?

Z pewnością jednym z poważniejszych argumentów mających wpływ na podjęcie decyzji o ubezpieczeniu OC/AC jest cena składki. Należy podkreślić, że ubezpieczenia na nasz samochód można kupić na różny okres. Często ludzie wykupują ubezpieczenie na rok, jednak wcale niemniej popularna jest również polisa na sześć miesięcy. Zależy to zwyczajnie od osobistej sytuacji kontrahenta, bo zarówno jedna, jak również druga opcja posiada swoje zalety oraz wady.

 

Wracając do cen ubezpieczenia, to każdy z nas wolałby wydawać jak najmniej się da. Jednakże tanie ubezpieczenie OC nie zawsze jest możliwe do wykupienia, bo wysokość składki zależy od paru bardzo istotnych elementów. Przede wszystkim korporacje ubezpieczeniowe biorą pod uwagę długość stażu kierowcy jak również jego historię wypadkową. Oprócz tego pod uwagę brana jest też marka samochodu, rodzaj paliwa, pojemność samochodu, czy rok jego produkcji. Wszystko to w większym lub mniejszym stopniu wpływa na cenę składki za samochód.

Gdzie możemy policzyć potencjalną wysokość naszej składki?

Zwracając uwagę na podane wcześniej informacje dotyczące czynników wpływających na wielkość polisy, dość duża część ludzi zastanawia się, czy jest możliwość gdzieś obliczyć potencjalną wysokość swojej składki. Dzięki różnym stronom oczywiście możemy to zrobić. Teraz składkę na ubezpieczenie OC/AC obliczysz na stronie TanieOConline.pl lub OC-AC-Kalkulator.pl. W ten banalny sposób mamy możliwość poznać nie tylko potencjalny koszt ubezpieczenia OC, ale także porównać najbardziej korzystne oferty polisy OC/AC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *