Nie ulega wątpliwości, iż technologia ciągle idzie naprzód, bardzo ułatwiając nam tym samym życie. To, o czym kiedyś mogliśmy wyłącznie marzyć, na dzień dzisiejszy jest wręcz podstawą, bez której nie możemy funkcjonować.

 

Przy tym, przez to jesteśmy w stanie nawet działać bez wychodzenia z domu, a to w dobie pandemii jest niesłychanie ważne, bo zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma taką możliwość. Wiele dziedzin zostało zawieszonych, albo zamknęło swoją działalność, co sprawiło, że nie tylko ktoś z nas musiał się przebranżowić, ale również ktoś kto był naszym klientem chcąc nie chcąc był zmuszony gdzie indziej poszukiwać wsparcia. Na szczęście jednakże nie każda gałąź upadła poprzez panującą sytuację, ponieważ jest możliwość pracy w formie zdalnej, to znaczy z wykorzystaniem technologii, o której była mowa już wcześniej. Używając chociażby smartfona a także globalnej sieci będziemy mogli cały czas wykonywać swoją pracę – tyle że w nieco innej formie, a wtedy będziemy normalnie zarabiać i nie opuszczą nas nasi klienci.

Jednym z pomysłów na pracę zdalną są zdalne porady prawne, innymi słowy teleporady prawne, porady prawne przez internet, oraz porady rozwód z orzekaniem o winie. To, iż miejsce naszej pracy przez epidemię nie działa w sposób tradycyjny, nie oznacza, że nie będziemy mogli pomóc naszemu kontrahentowi poprzez komórkę, rozmowę video lub czat internetowy – na pewno jest taka szansa. Musimy jedynie uczynić ją dostępną. Sprawy w sądzie pomimo epidemii mogą odbywać się wszakże z zastosowaniem wszystkich niezbędnych przepisów bezpieczeństwa, a zatem porady prawne są czymś, co na pewno się z tym wiąże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *