Telefon, a raczej smartfon to taka rzecz, z której korzystamy nie tyle dzień w dzień, a 24 godziny na dobę. Dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona smartfona, w szczególności przed uszkodzeniami , które są spowodowane upadkiem. Nawet wtedy gdy telefon spadnie na tyle łagodnie, że nie odniesie żadnych widocznych uszkodzeń, nie znaczy to, iż nie powstały jakieś mikrouszkodzenia. Kilka takowych „łagodnych” upadków może z czasem powodować coraz to gorszą jakość pracy smartfona. Potem okazuje się, iż w pierwszym roku korzystania z telefonu nagle nasze urządzenie wyłącza się albo zacina.

 

Przeważnie wtedy całą winą obarczamy producenta. Tak więc awarie spowodowane licznymi upadkami powodują szkody. Oczywiście, jako że uszkodzeń wynikających z upadku nie jesteśmy w stanie uniknąć, należy ubezpieczyć swój smartphone w mądry sposób. Ciekawy sposób to prawidłowo zakupione etui na smartphona. Z pewnościąnajlepszą opcją jest etui pokrowiec z specjalną klapką, jaka chroni przód ekranu. Etui, jeżeli jest skórzane, z dobrym skutkiem chroni urządzenie podczas upadków. Poza tym jest bardzo wygodne podczas użytkowania. Przeszukując globalną sieć internet lub odpowiadając na sms-y będziemy mogli w każdym momencie osłonić ekran klapką bez wyłączania go.

 

To wygodne szczególnie w miejscach publicznych lub w pracy. Dodatkowo pokrowiec na telefon posiada specjalną kieszonkę na wizytówkę albo karty płatnicze. A zatem taki pokrowiec z klapką stanowi najlepszą ochronę Twojego smartfona w szczególności będąc w zestawie z dobrej jakości szkłem hartowanym. Szkło hartowane jest również niezbędne, bez względu na to jakie etui na telefon posiadamy. Bardzo rzadko zdarza się tak by pęknięcia powstały zarówno na szkle hartowanym i na ekranie telefonu. Kiedy klienci dają uszkodzone smartfony do reklamacji, zniszczone jest tylko szkło hartowane, a nie ekran smartfona. Jednak w ten sposób wiemy, że smartphon został uszkodzony mechanicznie i mimo braków znaków użytkowania na ekranie, sklep lub producent może odmówić bezpłatnej naprawy w ramach okresu gwarancyjnego. Oczywiście jest możliwość zakupić etui będące w formie obudowy telefonu. Takie też bardzo dobrze ochroni nasze urządzenia, jednak ekran nie jest już tak dobrze chroniony. Tutaj świetnej klasy hartowane szkło ma znacznie większe znaczenie. Jeżeli nie jesteś nerwowy i telefon nie upada Ci zbyt często to ta propozycja może okazać się dobrą możliwością.

 

Najlepsze tego rodzaju etui na telefon jest wykonane z miękkiego surowca, jaki amortyzuje uszkodzenie podczas upadku komórki. Zazwyczaj są to obudowy zrobione z gumy, dodatkowo wzmocnione na narożnikach. Już ostatnią rzeczą , która dotyczy zakupu dobrego etui jest dobranie wzoru i koloru. Teraz na rynku dostępnych jest pełno modeli. Jest możliwość wręcz zaprojektować własne oraz zamówić wykonanie etui z takim kształtem. Warto korzystać z tej opcji, by być w pełni usatysfakcjonowanym. Smartphon to coś, na co patrzymy każdego dnia dlatego musi się nam podobać.

 

Etui na telefon Xiaomi to też bardzo dobra opcja na zasłonięcie ewentualnych znaków użytkowania posiadanego przez nas smartfona, takich jak obicia czy rysy. Takie jednak powstają zazwyczaj, jeśli korzystamy ze smartfona bez żadnego pokrowca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *