Dom jest najważniejszym dla nas miejscem. Wracamy do niego po ciężkim dniu w pracy, w domu odpoczywamy a także śpimy, gościmy znajomych oraz wychowujemy kolejne pokolenia. Dom może być standardowązwyczajną standardową budowlą, albo może być to inteligentny dom urządzenia. Głównym założeniem domu inteligentnego jest zmaksymalizowanie funkcjonalności a także komfortu domu. Jak również zapewnienie gwarancji, jak największego bezpieczeństwa oraz równocześnie zoptymalizowanie kosztów utrzymania naszego domu, jak na przykład obniżenie rachunków za elektryczną energię. Znaczy to, iż taki dom wyposażony jest w narzędzia a także systemy najlepszej generacji a obsługa tych różnych urządzeń odbywa się automatycznie. I tak inteligentny dom ma urządzenia, jakie reagują na wszelakiego rodzaju polecenia domowników, a potem urządzenie realizuje dane polecenie.

 

Jak to się dzieje? Podstawą jest połączenie wszystkich przedmiotów w jedną sieć, które komunikują się pomiędzy sobą i z jakimi będą się mogli komunikować domownicy. Tak np. domownicy mają możliwość zmieniać natężenie i kolor oświetlenia, zmieniać temperaturę w domu, włączać i wyłączać urządzenia elektryczne a także robić jeszcze mnóstwo innych rzeczy, bo wyżej wymienione były tylko podstawowe funkcje. Jednocześnie zdecydowaną większość z wymienionych czynności mogą robić również wówczas, gdy są poza domem.

 

Na dom inteligentny składa się nie jedno urządzenie, ale mnóstwo różnorakich urządzeń, jak na przykład różne sprzęty elektryczne, czujniki dymu, temperatury i gazu, ogrzewanie, oświetlenie, kamery monitoringu i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *