Dom seniora, dom pomocy społecznej lub dom opieki to jednostka, która zapewnia 24 godzinną opiekę osobom , które jej wymagają z powodu niepełnosprawności, wieku, choroby. Zdarza się niestety tak, że również młode osoby ulegają niezwykle poważnym wypadkom, w wyniku których są niepełnosprawne, zaś najbliższym tej osoby brak jest specjalistycznego sprzętu albo wiedzy do tego, aby mieć możliwość cały czas być z nią. Dobrym rozwiązaniem może wtedy być umieszczenie chorego w tego typu placówce.

 

Podobna sytuacja tyczy się ludzi w starszym wieku, które miały wylew lub zawał. W pewnych przypadkach choroba ma łagodny przebieg i osoba chora szybko wraca do sił, a czasem po okresie hospitalizacji wymaga opieki specjalistycznej, której rodzina danej osoby zagwarantować nie może. W takiej sytuacji jedyne wyjście to umieszczenie poszkodowanego w Dom Opieki. W tego rodzaju placówce mogą wszakże mieszkać ludzie młodzi i starsi. Bowiem nigdy nie wiadomo, co wydarzy się w życiu każdego z nas i jakie okażą się następstwa tych zdarzeń. Z pewnością nikt nie chciałby być bardzo chory już do końca swojego życia, niemniej jednak na to nie zawsze mamy wpływ. To właśnie z tego powodu działają tego typu placówki, ażeby rodzina osoby, która nagle, niespodziewanie i możliwe, że nieodwracalnie zachorowała, mogła mieć opiekę, jakiej nie byłoby możliwości zapewnić we własnym zakresie.

 

 

Taka decyzja jest na pewno niezwykle bolesna, ponieważ przecież ktoś bliski, z kimś mieszkaliśmy pod jednym dachem całe nasze życie, choruje tak ciężko, zaś my nie posiadamy ani kwalifikacji, ani sprzętu do opieki nad najbliższym na poziomie który jest potrzebny. Pracownicy takiej placówki na 100% zatroszczy się o tą osobę na bardzo wysokim poziomie, ponieważ taka jest jego funkcja a także przeznaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *