Sucha cera jest typem skóry, której zdecydowanie brakuje odpowiedniego nawilżenia. Jej powierzchni brakuje gładkości. zdecydowanie bliżej jest jej do nieregularnej oraz chropowatej skorupki, jaka jest dość nieprzyjemna w dotyku. Wyraźnie przesuszone partie naszej skóry mogą się także łuszczyć. Zazwyczaj dochodzi do tego w okolicach skrzydełek nosa jak również na brodzie. Suchą cerę łatwo można podrażnić, zatem w tym przypadku wskazane jest korzystanie z bardzo delikatnych oraz badanych dermatologicznie środków do pielęgnacji.

 

Kosmetyki naturalne polecane właśnie do pielęgnacji cery suchej, wrażliwej i delikatnej, na 100% okażą się tutaj idealnym rozwiązaniem. Warto poszukiwać ich jednak w konkretnych punktach. Niektóre drogerie posiadają na pewno specjalne działy z preparatami naturalnymi, natomiast dużo większą ich liczbę jest możliwość odszukać przeszukując internet, punktach zielarskich i sklepach z produktami naturalnymi. Szukając preparatów do pielęgnacji suchej cery, bez wątpienia powinno się patrzeć na ich składy a także zwracać na to szczególną uwagę. Muszą być w nich zawarte elementy o działaniu zarówno nawilżającym oraz natłuszczającym, jak również ochronnym.

 

Dobry preparat do cery suchej powinien chronić ją przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, czyli powinien mieć w sobie wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew pozorom taką ochronę trzeba zagwarantować swojej skórze nie tylko w trakcie wakacji, ponieważ mimo tego, że wiosną oraz latem to słońce de facto najbardziej nam dokucza i działa najsilniej, to jednakże nie można powiedzieć, iż cudem zimą czy jesienią słońce przestaje wpływać na naszą skórę. Nawet jeśli nie odczuwa się tego na co dzieńto powinniśmy o tym wiedzieć. Nadmierne opalanie naszej skóry może jej zaszkodzić. Szczególnie posiadaczki i właściciele suchej cery muszą każdego dnia używać kosmetyków z wysokim filtrem, jakie zapewniają prawidłową ochronę przeciw słońcu. Kosmetyki naturalne dla mężczyzn coraz częściej są wzbogacane tego rodzaju związkami, bo faceci również przejmują się wszakże swoim wyglądem zewnętrznym oraz starają się go na bieżąco poprawiać. Wszystkie kosmetyki przeznaczone do suchej cery muszą również zabezpieczać tę skórę przed różnymi innymi czynnikami, nie tylko i wyłacznie tymi atmosferycznymi a także nie tylko i wyłącznie związanymi z promieniowaniem słonecznym.

 

Na mocno wysuszona skórę źle wpłyną również te zanieczyszczenia, jakie na co dzień obecne są w środowisku i w powietrzu. Równie złym, a nawet nieco gorszym oddziaływaniem na cerę wykazują się tzw. wolne rodniki. Musimy się przed nimi rozsądnie chronić i w miarę możliwości ograniczać ich dostęp do skóry, w czym bardzo pomagają naturalne kosmetyki wyposażone w związki antyoksydacyjne, takie jak witamina E lub witamina A oraz C czy też selen lub cynk.

 

W czasie zimy powinniśmy również dodatkowo delikatnie natłuszczać skórę, aby tak jeszcze skuteczniej ją zabezpieczyć. Dzięki temu nie będzie ona tak wrażliwa na wysuszające działanie mrozu czy silnego wiatru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *