Wirtualny hosting prywatny to metoda na dzielenie na części fizycznego serwera na bardzo dużo serwerów, tak by każdy z tych serwerów miał dostęp do indywidualnej, maszyny dedykowanej. Każdy Serwer VPS ma możliwość wykorzystywać swój własny, mający pełnię praw system operacyjny, a każdy jeden serwer możemy włączyć ponownie całkowicie niezależnie.

 

Tak naprawdę podział jednego serwera w taki sposób, żeby wyglądał jak kilka serwerów, był od dawna częstą praktyką w komputerach mainframe, ale po niedawnym ożywieniu , które było związane z dynamicznym rozwojem oprogramowania a także techniki wirtualizacji wykorzystywanej w pozostałych architekturach. Administracja serwerem skupia się na przydzielaniu wszelkich różnorodnych zasobów. Hosting fizyczny jest uruchamiany normalnie. Następnie uruchamia taki program, który odpowiada za uruchomienie każdego serwera wirtualnego w środowisku wirtualnym (tak samo jak w przypadku emulatora). Serwery wirtualne nie posiadają bezpośredniego dostępu do sprzętu dlatego zazwyczaj uruchamiają się z obrazu dysku.

 

Istnieją dwa rodzaje wirtualizacji: oprogramowanie a także sprzęt. W typowym wirtualnym środowisku oprogramowania maszyny wirtualne użytkują to samo jądro i naprawdę potrzebują dzielonych zasobów rdzenia. Tego rodzaju wirtualizacja ma zwykle dużo zalet w wypadku serwera internetowego. Przykładami są Virtuozzo, Xen, Vserver, HyperVM oraz OpenVZ, który jest podstawowym jądrem zarówno HyperVM, jak również Virtuozzo. Testy penetracyjne to stymulowane ataki informatyczne dokonane przez hakera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *