Usługi toczenia i frezowania muszą być zgodne z obowiązującymi normami oraz przepisami, w tym z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zgodność z normami, tyczy się zarówno rzeczy, tj. pilarki taśmowe, tarczowe, różnego typu strugarki, ale też większych sprzętów jak na przykład tych , które służą do podnoszenia osób, tam gdzie możliwe jest ryzyko upadku z wysokości większej niż 3 metry. Jednak poza bezpieczeństwem i zgodnością wyrobów w grę wchodzi też ich jakość.

Części wykonane ze stali nierdzewnej, cechują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i jak ich nazwa wskazuje nie mogą być zniszczone przez korozję. Obróbkę stali nierdzewnej mamy możliwość zrobić między innymi za pomocą frezarki lub tokarki. Usługi toczenia i frezowania mają za zadanie nadać przedmiotowi oczekiwanego rozmiaru i kształtu, a także wygładzenia. Czym te dwie techniki odróżniają się pomiędzy sobą? Toczenie odbywa się, poprzez ruch urządzenia tokarskiego równolegle albo prostopadle do płaszczyzny obracającego się lub nieruchomego przedmiotu poddawanego procesowi obrabiania. Proces toczenia, służy nam do wykonania przedmiotu mającego kształt walcowaty lub kulisty.

Natomiast frezowanie, to obróbka rzeczy odbywająca się przez skrawanie przyrządem nazywanym frezem, lub w przypadku techniki CNC frez sterowany numerycznie, gwarantujący bardzo dużą precyzję pracy. Obróbka wygląda tak, iż urządzenie robi ruch obrotowy, a obrabiany materiał – stal nierdzewna, lecz też tworzywa sztuczne czy drewno – ruch posuwowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *